Vyhledej
Královédvorsko > Sport > volejbal

Premiéra na domácí palubovce v krajském derby s TJ Slavia Hradec Králové

Královédvorský volejbal hostil hradecké hráče

Redakce, / 19.10.2018, Dvůr Králové nad Labem
Po prvním zápase nové sezóny 2018/2019 ve Žďáru nad Sázavou, odkud jsme přivezli historicky první vítězství za 3 body, nás čekala premiéra na vlastní palubovce.
 

FOTOGALERIE - Premiéra na domácí palubovce v krajském derby s TJ Slavia Hradec Králové

Dopolední zápas - 3:1 (19,20,-19,16)
Nastoupili jsme s 11 hráči na soupisce pro dnešní zápas. Do prvního setu jsme šli v základní sestavě Hůlek, Seifrt, Jakubec, Chráska, Bäumelt T., Chaloupka a na postu libera Lukáš. Hned v úvodu setu jsme si vytvořili náskok okolo tří bodů, který jsme si úspěšně drželi až do začátku koncovky, kdy soupeř dotáhl na 19:18. Poté jsme však nenechali dojít set do vyrovnané koncovky a to především díky servisu Hůlka, který podával až do stavu 24:18. Do druhého setu jsme nastoupili se dvěma změnami. Na bloku se do hry dostal Černý a na postu univerzála Bäumelt V. Ačkoliv jsme porušili pravidlo – vítězná sestava se nemění, tak se nám podařilo v druhém setu zopakovat průběh toho prvního a soupeři nedali příliš šancí. Ve třetím setu jsme hned na začátku prohrávali 0:3 a tuto ztrátu se nám podařilo téměř smazat za stavu 15:16, ale od té doby nás soupeř přehrál a vyhrál 19:25. Ve čtvrtém setu jsme se opět vrátili k výkonu z první a druhé sady a ujali se vedení 8:3. Náskok se nám navíc dařilo navýšit na 21:12 a v klidu si tak dojít k vítězství 3:1.

Odpolední zápas - 2:3 (-23,18,19,-18,-13)
Po obědě jsme byli připraveni zopakovat výkon z dopoledního utkání. V druhém zápase však byla hra od úvodu vyrovnaná a spíše soupeř měl většinou o jeden někdy dva body navrch. Set došel do napjaté koncovky, kdy nás bohužel zradil servis za stavu 23:24 a prohráli tak první set. V druhém setu jsme však získali hned v úvodu komfortní náskok 5:0, který celý set rozhodl. Třetí set jsme vyhráli přesvědčivým rozdílem, který jsme si plynule vytvořili. Ve čtvrtém setu jsme si chtěli dojít pro druhé vítězství. Začali jsme však spoustou chyb a soupeř nás zatlačil do stavu 6:10. Poté se nám sice povedlo srovnat na 14:14. Vzápětí nám soupeř znovu odskočil a nám se už nepodařilo znovu na tuto ztrátu zareagovat. Druhé utkání tak dospělo do tie-breaku, který byl velmi vyrovnaný. Nakonec jsme však prohráli 13:15. Z druhého zápasu jsme byli podobně jako ve Žďáru zklamaní, neboť jsme prohráli tentokrát „pouze“ dva sety v koncovkách.
Celkově jsme tedy získali z dvojzápasu 4 body. Máme tedy stále co zlepšovat, především koncovky setu, které se nám v odpoledních zápasech zatím nedaří. 

Další zápas nás čeká 20. 10. v Malé Skále

Další domácí zápas potom 3. 11., kdy budeme hostit druhého krajského soupeře z Hronova. Přijďte nás podpořit!

Jan Jakubec
foto: 
Ivo Rejchrt
 

Související články
Volejbalisté VK Dvůr Králové vás zvou na domácí zápasy, ale také na Hawaiskou párty :-)
Volejbalový klub Dvůr Králové neztratil proti Modřanům ani bod!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 421x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí