Královédvorsko > Sport > karate

Bronzové Mistrovství ČR v karate pro Dvůr Králové

Redakce, / 8.12.2017, Dvůr Králové nad Labem, karate-do.kralovedvorsko.cz
Mistrovství ČR, dvoudenní sportovní klání pro nejlepší z nejlepších, vrchol letošní sezóny všech karatistů. Letos jej premiérově hostily Karlovy Vary o prvním adventním víkendu. Do našeho nejznámějšího lázeňského města přijelo soutěžit více než 830 závodníků z 82 klubů, od nejmladších žáčků, až po veterány. Za oddíl Karate Do Dvůr Králové nad Labem se nominovalo celkem 13 závodníků!
Mezi naše závodníky patřili: Jakub Macháček, Vojtěch Merhulík, Veronika Mišáková, Alžběta Mrkvičková, Martin Palan, Regina Plašilová, Petra Punnerová, Jindřich Stiller, Karolína Stillerová, Hana Straková, Petr Škalda, Pavlína Škaldová a Jakub Šolín.

První soutěžní den byl vyhrazen starším závodníkům, od dorostu po veterány a přinesl královédvorskému oddílu 3 bronzové medaile. Regina Plašilová získala bronz v kata týmech společně s děvčaty z Mladé Boleslavi, Petra Punnerová v kumite žen nad 18 let (+68 kg) a Karolína Stillerová v kumite žen U21 (-61kg).
Další bodovaná místa obsadili Hana Straková a Petr Škalda (oba dělené 4.-5. místo) a Regina Plašilová (dělené 6.-7. místo), všichni ve sportovním zápase kumite.

V neděli byly na programu kategorie žáků, kde jsme bohužel zůstali daleko za medailovými pozicemi, a tak jediná dvě bodovaná umístění vybojovali Jakub Macháček v kata žáků 10-11 let a Alžběta Mrkvičková v kumite žákyň 12-13 let (-50 kg).

V celkovém hodnocení šampionátu se tak oddíl Karate Do Dvůr Králové nad Labem umístil na 30. místě, což hodnotíme jako velmi slušný výsledek.

Všem zúčastněným děkujeme a medailistům blahopřejeme.