Královédvorsko > Sport > hokej

V prvním utkání hokejového semifinále playoff vyhrál HC Rodos nad Novou Pakou po nervy drásajícím závěru 5:4

Redakce / 14.02.2016
Osm stovek diváků sledovalo urputný boj mezi HC RODOS a Novou Pakou! Dvůr se dostal do tříbrankového vedení, které Paka za výrazné pomoci hlavního rozhodčího zlikvidovala! Ohromená hala sledovala infarktový závěr, kdy minutu před koncem za stavu 4:4 rozhodčí nařídil trestné střílení za faul, který svět neviděl! A Ota Husár, zákrokem večera zneškodnil střelce Nové Paky! To nebylo vše! 14 vteřin před koncem senzačně ujel Kuba Luštinec, chytře si počkal na pohyb gólmana a nekompromisní přesnou ránou zavěsil! Stadion explodoval nekončící radostí! To byla prostě paráda! HC RODOS Dvůr Králové nad Labem - BK Nová Paka 5:4. Stav série 1:0.

Neuvěřitelně napínavou podívanou pouze pro silné nátury přinesl první semifinálový duel mezi HC Rodos a Novou Pakou. Soupeře jsme po tvrdém boji udolali 5:4, rozhodující branku vstřelil 14 vteřin před koncem Jakub Luštinec. Po dvou třetinách jsme vedli už 4:1, hosté však ve třetí části dokázali srovnat a Hric dokonce mohl z trestného střílení minutu před koncem rozhodnout. Utkání přilákalo do ochozů letošní rekordní návštěvu 800 diváků.

Prezident klubu Vasilis Teodoridis před začátkem utkání předal za generálního sponzora klubu Rodos poháry nejlepšímu střelci po základní části Honzovi Ježkovi a nejproduktivnějšímu hráči Patriku Fořtovi. Pohár dostalo také celé mužstvo jako vítěz základní části.

V prvních dvou třetinách nic nenasvědčovalo tomu, že se v závěru odehraje drama. Od začátku jsme měli mírnou převahu. Už v 9. minutě ji gólově vyjádřil Ondra Hamerský, jehož nenápadné nahození od modré čáry skončilo za zády Dresslera – 1:0. Nová Paka hrozila hlavně z brejků a při přesilovkách, nejpilnějšími střelci úvodní třetiny byli Jarda Polák a Adam Szakal.

Hned v úvodu druhé třetiny mohli hosté srovnat, Rejl při přesilovce ale zazvonil pouze na tyč. Ve 27. minutě zpracoval nahození Tomáše Veselého před brankou Patrik Fořt a zblízka nedal gólmanovi šanci – 2:0. Další velkou příležitost měl David Vacek, na rozdíl tří branek zvýšil o tři minuty později Adam Szakal, který pohotově doklepl puk po střele od modré.

Ruský legionář v dresu Nové Paky Yaroslav Ukhin sice po závaru před domácí brankou snížil na 3:1, ve 35. minutě jsme si vzali tříbrankový náskok zpět. Aktivní druhá formace při přesilové hře dokonale rozebrala novopackou obranu, souhru celého útoku zakončil do prázdné branky Honza Ježek – 4:1.

Zdálo se, že je rozhodnuto. Nová Paka se však ve třetí třetině dokázala obdivuhodně vrátit do zápasu. Klíčovým okamžikem byla dvorská přesilovka ve 49. minutě. Zmatků v našem obranném pásmu dokázala využít Jan Kadeřábek a snížil na 4:2. Překvapivá branka dostala hosty na koně, najednou jich bylo plné hřiště. O dvě minuty později zavěsil opět Ukhin, ve dvojnásobné přesilovce vyrovnal pět minut před koncem Tomáš Kadeřábek.

Když už to vypadalo, že bude muset rozhodnout prodloužení, Jaroslav Faltýnek podle rozhodčích zahákoval v samostatném úniku Tibora Hrice a sudí nařídili minutu před koncem trestné střílení. Dvoráky zachránil Ota Husár, který betonem vyrazil jedovatou střelu nejproduktivnějšího hráče Nové Paky.

Nabuzení hosté se s nerozhodným stavem ani potom nechtěli smířit. Všechno vsadili na útok, toho však využil dvorský kapitán Ondra Hamerský. Vnikl do otevřené obrany, puk poslal na volného Jakuba Luštince, který 14 vteřin před koncem chladnokrevně zavěsil pod víko a dostal tak osm stovek diváků do extáze.

Semifinálová série se ve středu 17. února přesouvá do Nové Paky. Utkání začíná tradičně v 18 hodin. Ve druhém semifinále se ujal vedení Nový Bydžov, který v Náchodě zvítězil 3:2 po prodloužení.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ – BK NOVÁ PAKA 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)
Góly a asistence: 9. Hamerský (Ježek), 27. Fořt (Veselý, Faltýnek), 30. Szakal (Mišinec, Luštinec), 35. Ježek (Luštinec, Zmítko), 60. Luštinec (Hamerský) - 32. Ukhin (Kadeřábek), 49. J. Kadeřábek (Rejl), 51. Ukhin (Jebavý), 55. T. Kadeřábek (J. Kadeřábek). Vyloučení: 6:5 + Šuvara (NP), Zmítko, Hamerský (oba DK) 10 min. OT. Využití přesilovek: 1:1. Góly v oslabení: 0:1. Diváci: 800. Sestava Dvora: Husár – Mišinec, Zmítko, Vosyka, Faltýnek, Hamerský, Komárek – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Vacek.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Dvora Králové Tomáš Topol: První dvě třetiny jsme hráli hokej, který jsme chtěli, všechno nám fungovalo. Ve třetí třetině jsme ale úplně přestali hrát a nechali si dát tři branky. Nová Paka nás vymazala z ledu. Pramenilo to z individuálních chyb, našeho nedůrazu a ze zbytečných vyloučení. Byl to naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém jsme utekli hrobníkovi z lopaty. Chci poděkovat všem fanouškům, kteří na stadionu vytvořili neskutečnou atmosféru, a zároveň je pozvat na středeční utkání do Nové Paky.

Útočník Adam Szakal: Čekal jsem, že to bude těžký zápas. Udělali jsme tři chyby, nechali se zbytečně vyloučit a Nová Paka se díky tomu vrátila do zápasu. Na středeční utkání se musíme připravit, budeme se snažit hrát náš hokej a zvítězit.

Trenér Nové Paky Aleš Půlpán: Odehráli jsme výborný zápas. Dvůr Králové má velice kvalitní mužstvo, ale my jsme mu dnes byli silným sparring partnerem. Ve druhé třetině jsme domácí výrazně přestříleli, bohužel jsme ji prohráli 1:3. Nevzdali jsme se a dokázali ve třetí třetině vyrovnat. Měli jsme potom několik šancí na vítězný gól i trestné střílení, které jsme bohužel neproměnili. Takový je hokej. Dvůr dnes vyhrál, ale hraje se na tři vítězné zápasy a myslím si, že to s námi rozhodně nebude mít lehké. Nedáme mu nic zadarmo

První část textu převzat (a drobně upraven) z facebookových stránek fanklubu HC RodosDalší části ze stránek klubu.