Královédvorsko > Sport > hokej

Řisuty i potřetí HC Rodos porazily. Zápas skončil 4:2

anonymně / 17.12.2017, Dvůr Králové nad Labem
Čekání na body se protahuje. Důležitý zápas proti Řisutům jsme nezvládli, hosté rozhodli dvěma slepenými góly na přelomu druhé a třetí třetiny a zvítězili 4:2. Obě branky HC Rodos vstřelil David Hrazdira, vítězství hostů řídil dvougólový Ondřej Krpata. S Řisuty jsme prohráli i třetí vzájemný zápas v základní části.

FOTOGALERIE - Řisuty i potřetí HC Rodos porazily. Zápas skončil 4:2

První třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Obě mužstva se soustředila hlavně na obranu a čekala na chybu soupeře. Dvakrát o sobě dal vědět Tadeáš Kocián. Nejprve z levého křídla pálil nad, pak ujel obráncům a jeho únik zastavil lapačkou až gólman Ilašenko. V přesilovce pálil nebezpečně z úhlu Milan Valášek, neujala se ani dorážka jednou rukou v podání Jana Ježka po střele Petiry.

Po opatrné první třetině přinesla druhá část úplně jiný obrázek. Už ve 21. minutě se v oslabení za naši brankou uvolnil Jiří Kalla a bekhendovým plácnutím zaskočil Josefa Čápa – 0:1. HC Rodos stačilo na srovnání pouhých 12 sekund. Stále ještě v přesilovce z pravé strany svižnou střelou zápěstím vymetl pavučinky v brance Řisut David Hrazdira – 1:1.

Celý článek najdete zde

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Zlomovým okamžikem utkání byl gól na 2:3 v závěru druhé třetiny. Nabídli jsme soupeři vlastní chybou šanci, kterou potrestal. Přitom po vyrovnání na 2:2 jsme se mohli nadechnout a jít do poslení dvacetiminutovky za nerozhodného stavu. Hned v úvodu třetí třetiny jsme dostali gól na 2:4. Se sebevědomím kluků to zatřepalo, trvalo tak sedm minut, než jsme se z toho dostali. Bohužel času už potom bylo málo. Měli jsme šanci snížit na rozdíl jediné branky, ale neproměnili jsme ji. Sráží nás individuální chyby hráčů a neproměňování šancí.

Trenér HC Řisuty Martin Procházka: Hráli jsme soustředěně do obrany, byli jsme si vědomi toho, že Dvůr Králové hraje doma nepříjemný hokej. První třetinu se nám povedlo udržet nulu, postupně jsme se do zápasu dostávali a dostavily se i branky. Ve třetí třetině jsme se zaměřili na obranu a už neinkasovali. S výkonem kluků a bojovností jsem spokojený. Je pro nás důležité, že jsme vyhráli podruhé vřadě. Tým jsme doplnili o některé hráče, a je to znát.