Královédvorsko > Sport > hokej

Po drtivé výhře 10:2 v Jičíně slavíme senzační triumf v základní části krajské ligy

Redakce / 4.02.2016
To, co ještě před pár týdny vypadalo jako bláznivý sen, se stalo skutečností. Po vítězství v Jičíně jsme vyhráli základní část krajské ligy! Dosud vedoucí Náchod totiž zvítězil v Novém Bydžově až po nájezdech, v náš prospěch rozhodlo lepší skóre ze vzájemných zápasů. Zároveň máme vítěze kanadského bodování. Patriku Fořtovi se díky pěti bodům v posledním zápase podařilo o jeden bod přeskočit dosavadního lídra Jana Kubištu z Nového Bydžova.

Nejvyšší vítězství v sezoně režírovalo trio Patrik Fořt (2+3), Jakub Luštinec (3+1) a Jan Ježek (3+1). Všichni tři se prosadili už v první třetině, Kuba Luštinec hned dvakrát. Stejně jako centr druhého útoku Honza Ježek zaznamenal hattrick. Skvěle se nám dařily přesilovky, proměnili jsme čtyři početní výhody z osmi. Domácím nepomohlo ani střídání brankářů na konci první třetiny.

Po 40 minutách jsme vedli už 6:1, třetí třetina se už jen dohrávala. Trenér Tomáš Topol mohl nechat odpočívat některé opory, už v polovině utkání dostali prostor junioři. V obraně si letošní premiéru mezi dospělými odbyl Jan Zákravský, v útoku poprvé nastoupil Vojtěch Háze. Hned v prvním zápase se prosadil střelecky, ve 48. minutě skóroval po nabídce Patrika Fořta.

V Jičíně jsme vyhráli devátý zápas v řadě a do play off půjdeme z prvního místa. Jako vítěz základní části zároveň máme právo zahrát si kvalifikaci o II. ligu. Rozhodlo o tom zaváhání Náchoda v Novém Bydžově, kterému k vítězství nestačilo ani vedení 4:0.

Ještě tři a půl minuty před koncem hosté vedli rozdílem dvou branek, Bydžov ale dokázal zápas senzačně srovnat. V čase 59:11 vyrovnal na 4:4 v přesilovce Pomichálek. Náchod sice vyhrál na nájezdy, to už ale na celkovém pořadí nemohlo nic změnit.

V prvním kole play off si to rozdají Nová Paka s Jaroměří Nový Bydžov s Jičínem. Dvůr Králové vstoupí do vyřazovací části v neděli 14. února.

HC JIČÍN - HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 2:10 (1:4, 1:2, 0:4)
Góly a asistence: 8. Žďárský (Kollman), 40. Weiss (Chaloupka, Klaban) - 4. Luštinec (Szakal, Zmítko), 9. Luštinec (Zmítko), 10. Fořt (Veselý), 20. Ježek (Luštinec), 27. Ježek (Fořt, Vosyka), 36. Fořt (Ježek), 47. Polák (Fořt), 47. Ježek, 48. Háze (Fořt), 54. Luštinec. Vyloučení: 8:5. Využití přesilovek: 1:4. Góly v oslabení: 0:1.Sestava Dvora: Husár – Krejcar, Mišinec, Zmítko, Vitebský, Vosyka, Faltýnek, Zákravský – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Vacek – Rychtera, Háze.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Dvora Králové Tomáš Topol: Podali jsme dobrý výkon. Po první třetině jsme měli dostatečný náskok. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany a soustředit se na to. Od 30. minuty zasáhli do hry i naši mladí hráči a určitě nezklamali. Perfektně nám fungoval přechod do útoku, dávali jsme góly, dobře jsme bruslili a byli u všeho včas. Chceme poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli zase v hojném počtu povzbudit a mohli s námi oslavit dílčí úspěch vítězství v základní části.

Prezident HC Rodos Vasilis Teodoridis: Jsem velice spokojený. Dokázali jsme něco, co nikdo nečekal, a dokázali jsme přesvědčit ty, kteří nám nevěřili. Děkuji hráčům, celému vedení, všem fanouškům a fanklubu.