Královédvorsko > Sport > hokej

Noví trenéři začali ve velkém stylu. Kobru Praha jsme zničili pěti góly ve druhé třetině

anonymně / 2.12.2017, Královédvorsko
Lepší úvod si nový trenérský tandem Juraj Jurík a Jiří Antonín na lavičce HC Rodos nemohli přát. Na ledě pražské Kobry jsme vyhráli 5:1 a zaznamenali teprve třetí venkovní vítězství v sezoně. Hlavní hvězdou utkání byl navrátilec do sestavy Patrik Fořt, výhru ozdobil hattrickem. Vše podstatné se odehrálo ve druhé třetině, v ní padly všechny branky.

V Praze chyběl střelec Pavel Pozdnyakov, který si v Rusku vyřizuje prodloužení víza. Naopak se do sestavy po dlouhé pauze zaviněné zraněním vrátil Patrik Fořt a byl ústřední postavou zápasu. Naposledy hrál na konci září v Bílině. V letošním ročníku stačil odehrát jen pět zápasů. Nastoupil ve druhém útoku s Davidem Hrazdirou a Jaroslavem Ukhinem.

V utkání se potvrdilo, že Kobra Praha i přes postavení v tabulce letos nehraje před vlastními diváky příliš dobře. Od začátku se hrál útočný hokej, už v první minutě nám pomohla přesilovka. Ve 12. minutě musel gólman Moučka zlikvidovat střelu Tadeáše Kociána z bezprostřední blízkosti.

CELÝ ČLÁNEK O SKVĚLÉM ZÁPASE V PRAZE NAJDETE NA STRÁNKÁCH HC RODOS - ODKAZ ZDE

OHLASY PO UTKÁNÍ
Střelec tří branek Patrik Fořt: Je to hodně cenné vítězství. K utkání jsme přistoupili velice zodpovědně, hráli jsme obětavě a přesně plnili taktické pokyny trenérů. Téměř celý zápas jsme měli hru pod kontrolou, výborně chytal Pepa Čáp. V jednu chvíli nás domácí sevřeli v naší třetině, ale on nás svými zákroky podržel. Jsem rád, že jsem po dlouhé pauze zvládnul soutěžní zápas. Hrálo se v rychlém tempu a tvrdě, ke konci už mi nešly nohy. U všech tří branek jsme dostal perfektní přihrávky od spoluhráčů a jenom jsem zakončoval. Z hattricku mám radost, hlavní ale je, že jsme vyhráli a vezeme z Prahy tři body.

Trenér Kobry Praha Miloslav Šeba: Chtěli jsme hrát zezadu, nejít do otevřeného hokeje. Změna trenéra přeci jen vždycky ten mančaft nějak změní. Trenér Jurík má za sebou řízení týmů ve vyšších soutěžích a bylo vidět, že Dvůr je v obraně organizovaný. Šlo o to ho zlomit a dát góly. Nedali jsme 5 na 3, tam to začínalo. Ale bohužel, neměli jsme dostatek trpělivosti, i když jsem na to upozorňoval, protože hráli velmi dobře z obrany a bránili střední pásmo. Někteří hráči chtěli chodit jeden na jednoho a ne do kombinace, což se nám potom nevyplatilo. Začali jsme být vylučovaní za zbytečné fauly, které vycházely možná ze snahy přehrát hráče. Došlo k tomu, že hráči nebyli dostatečně trpěliví v obraně a pak tam ty góly napadaly. Někteří hráči se bohužel domnívají, že je důležité vlastní bodování. To je ale omyl, důležité je, jak je prospěšný pro tým.

Ve středu 6. prosince pojede HC Rodos bojovat o body do Vrchlabí. Zápas bude začínat v 18. hodin.