Královédvorsko > Sport > hokej

HC Rodos si jede za svým snem. Vítěze druhé kvalifikační skupiny z Letňan porazili jednoznačně 6:2!

Redakce / 5.04.2017
Nebylo to ale zcela jednoznačné - zejména v první třetině byla hra vyrovnaná a to potvrdil i její výsledek 2:2. Podívejte se na popis gólů, stručné zhodnocení třetin. Na záznam utkání a časem doplníme i fotografie Miloslava Knapa a naše sestřihy a rozhovory.
Záznam celého zápasu zde:

Pravděpodobně nepůjde video chvilku přehrát (než se zpracuje). Kdyžtak se podívejte na náš youtube kanál. Během zítřka tam (i sem) přidáme zpracované video s rozhovory a také sestřihy gólů. Vraťte se na tyto stránky. :-)

První třetina:

V úvodní třetině jsme viděli líbivý útočný hokej s nasazením, které přesně odpovídá důležitosti tohoto střetnutí. Zatímco v úvodu byli domácí aktivnějším celkem, tak v průběhu třetiny se hra vyrovnala a šance byli k vidění na obou stranách. Východočeši byli několikrát až příliš důrazní, což se také odrazilo na frekventovanosti otevirání dvěří domácí trestné lavice. Hostujicí tým toho dokázal využít a obě trefy zaznamenal v přesilové hře.

1:0 3:18 Dvůr Králové
Jakubu Kučerovi se nevydařila rozehrávka a puk přihrál přímo na hůl JANA JEŽKA, který se v zakončení nemýlil. Bez asistence.

Text jsme převzali ze serveru
www.onlajny.cz, kde najdete podrobnou reportáž minutu po minutě. Kolega David Souček seděl vedle nás nad trestnou lavicí. :-)
1:1 13:21 Letňany
Ve středním pásmu obdržel přihrávku JAN ŠRAMOTA najel si mezi kruhy a zpoza obránce trefil pravý dolní roh Čápovy brány. Asistence: Michael Šulc.

2:1 14:05 Dvůr Králové
Jakub Luštinec teď po otočce za brankou přihrál DANIELU FILIPOVI, který pohodlně trefil odkrytou klec. Asistence: Luštinec.

2:2 19:21 Letňany
A máme vyrovnáno. Pražané si trojici východočechů rozebrali, jak se na takovou přesilovou hru sluší a patří. Finální přihrávku odbržel mezi kruhy JAN VALDER od Michaela Šulce a poloprázdnou bránu tredil bez zaváhaní. Asistence Michael Šulc, Jan Mišner.

Druhá třetina:

Třikrát se ve druhém dějství radovali Královédvorští ze vstřelené branky a do kabin můžou odcházet s dobrým pocitem. Domací byli aktivnějším celkem, nicméně ani Pražané tento boj ještě nevzdali a několik šancí si vypracovali. I ve třetí třetině určitě ještě uvidíme neméně bojovný výkon od obou týmů.

3:2 20:54 Dvůr Králové
Rychlonohý Patrik Fořt zavezl puk do útočného pásma a poslal ho před branku na TOMÁŠE RYCHTERU, který nejdříve trefil Olivu do betonu, poté ale zvládl kotouč dorazit. Asistence: Fořt.

4:2 30:29 Dvůr Králové
Teď už domácí dvojnásobnou přesilovku využívají. Lukáš Karlík střílel od modré čáry. Oliva následně vyrazil na hůl DANIELA FILIPA, který se v takových momentech nemýli. Asistence: Lukáš Karlík

5:2 33:37 Dvůr Králové
Luštinec před brankou usměrnil střelu Jana Ježka, která byla zřejmě ještě tečována Danielem Filipem. Oliva už zareagovat nestihl. Asistence: Daniel Filip, Jan Ježek.

Třetí třetina:

Padesát minut jsme sledovali útočný hokej, ve kterém nebyla nouze o góly, šance ani tvrdé osobní souboje. Ve druhé polovině závěrečného dějství už se utkání spíše dohrávalo v královédvorské režii. Domácí fanoušci nyní vytrvale děkují svému týmu a snad si ještě vyžádají i jejich návrat na led.

6:2 43:42 Dvůr Králové

Hosté měli velké problémy s výborně forčekujícími královédvorskými útočníky. Nakonec za bránou Jan Ježek obral o kotouč jednoho z letňanských obránců a přihrál před bránu DANIELU FILIPOVI, který zkompletoval hattrick. Asistence: Jan Ježek, Petr Luštinec.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem
Celek z východních Čech nejprve suvéreně ovládl základní část Krajské ligy mužů Královéhradeckého kraje a poté neméně působivým způsobem zvítězil v tříčlenné kvalifikační skupině A. Plný počet bodů nasbíral v obou utkáních s týmem HC Junior Mělník. Maličké zaváhání si dovolil v Lounech, odkud si odvezl jen dva body za výhru 5:4 po nájezdech. V odvětě ale Královédvorští potvrdili svou kvalitu a soupeři nasázeli pověstnou "desítku".

HC Letci Letňany
Ani Letci neměli v Krajském přeboru Prahy velké potíže a pohodlně se dostali do kvalifikační skupiny B. V té dvakrát porazili HC Stadion Cheb, nicméně si také odvezli prohru 5:4 z úvodního utkání v Českém Krumlově. Odvetnou bitvu v domácím prostředí však už Letenší zvládli, soupeře přehráli 9:5 a díky lepšímu vzájemnému skóre se probojovali až do závěrečného finále.

Úvodní sestavy:

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp (Kozák) – Vítebský, Krejcar, Vacek, Hamerský, Mišinec, Daňo, Zmítko, Karlík – Rychtera, Filip, Rutrle, Veselý, Háze, Sedláček, Lelka, Luštinec, Szakal, Fořt, Ježek.

HC Letci Letňany: Oliva (Pařik) – Zima, Šulc, Major, Kučera, Novák, Božilov, Uhlíř, Kazda, Kautský – Král, Šramota, Valder, Mišner, Horáček, Rousek, Mrázek, Štěpán, Bílek.

Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek.
Návštěva: 1020 diváků

FOTOGALERIE - HC Rodos si jede za svým snem. Vítěze druhé kvalifikační skupiny z Letňan porazili jednoznačně!