Královédvorsko > Sport > hokej

HC Rodos doma vyhrál 8:3 a ujímá se vedení finálové série 2:1

Redakce / 9.03.2016
Třetí utkání finálové série playoff mezi HC Rodos a HC Náchod bylo plné zvratů a emocí. Výsledek je sice jednoznačný pro HC RODOS 8:3, ale tento rozdíl se urodil až ve třetí třetině. Do té doby se finále velice podobalo minulému zápasu v Náchodě.

FOTOGALERIE - Třetí finálový zápas vyhrál HC Rodos nad Náchodem 8:3

V první třetině domácí 2x dotahovali jednogólový náskok hostů. Naštěstí se to vždy podařilo. Na 2:2 dal Vosyka těsně před koncem třetiny. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného výsledku. Přesto dle slov trenéra byl v šatně trochu vítr, protože hokejisté první třetinu nehráli zcela tak, jak si předsevzali.

Video vzniklo za pomoci pivovaru TAMBOR

V druhé třetině se hokej našich zlepšil, ale na výsledku se nic nezměnilo. Až třetí třetina však byla obrovský kolotoč! Nejdříve hned v první půlminutě dostali domácí nešťastný víceméně náhodný gól od Náchodského Stehna. Naštěstí je to nerozhodilo. A potom už začala pastva pro oči 850 dorazivších diváků na stadionu! V páté minutě udeřil Veselý, v sedmé minutě Fořt, v osmé Vacek, hned o 16(!) vteřin později opět Fořt!
To už hosté nevydrželi a vzali si oddechový čas. Oddechli si však spíše domácí a takřka ihned po zahájení hry dal svůj druhý gól Luštinec.
To už bylo po polovině třetí třetiny a nervozita stoupala. Padlo vzájemné vyloučení, hned na to další gól domácích - Szakal.
Bohužel v 58 minutě se strhla rvačka, ve které neudržel nervy na uzdě hlavně domácí brankář Husár a svoji boxerskou vložkou se pravděpodobně připravil o další finálová utkání.
Team tak jde do dalších bojů oslaben. Chytat bude druhý brankář Škop, který se nyní připravuje pro utkání kvalifikace o druhou ligu.
(kvíz je Facebooková aplikace, takže potřeba mít na facebooku svůj účet. Pokud FB nepoužíváte a je vám líto, že s nemůžete zúčastnit kvízu, tak nám napište na e-mail, něco vymyslíme).