Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Rozestavěné zdravotnické zařízení ve Dvoře Králové nemá stavební povolení

Redakce / 22.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
Pro Dvoráky je to velmi citlivé téma: budova bývalé školky Tiba, která léta i se svým okolním rozlehlým pozemkem pustla, se konečně dočkala majitele, který do její rekonstrukce investuje, a co více, v areálu staví další objekty, které mají sloužit zdravotnickému zařízení pro seniory - léčebně pro dlouhodobě nemocné.
 
Ve zprávách České televize (Události v regionech - 22. května 17:30 hod.) Vlastimil Weiner vysvětluje, že stavba má již hrubou stavbu téměř hotovou. A až nyní úředníci objevili, že nemá příslušná stavební povolení. Bez stavebního povolení a v rozporu s platným územním plánem města, o jehož změnu majitel již požádal, tak roste na silnici Spojených národů zdravotnické zařízení pro dlouhodobou ošetřovatelskou péči, které bude mít 160 až 180 lůžek. 

O této stavbě, kterou staví dvorská stavební firma Žižka & spol., jsme psali pro místní obyvatele v tomto článku. Jednatelé firmy se nechtějí k aktuální situaci vyjadřovat.
Firma požádala 25. března 2019 o dodatečné stavební povolení, kontrolního dne se úředníci na stavbě účastnili až 14. května 2019. O dva dny později úřad zastavil stavbu, na které se již pracovalo více než 8 měsíců.

Více o zjištění pana Weinera a vyjádření právníků k délce stavebního řízení v ČR, srovnatelné s africkými rozvojovými zeměmi, se dozvíte při sledování zmíněné zprávy ČT24 v následujícím odkazu.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: Česká televize
 

Související články
Dobrá zpráva dne. Zdevastovaná školka v Podharti změnila majitele!
Bývalá školka Tiby prochází rozsáhlou rekonstrukcí
Doplňující informace o nepovolené stavbě nového zdravotnického zařízení ve Dvoře Králové
Česká televize měla opět velkou reportáž o černé stavbě LDN ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
No a co...., 31.05.2019 14:46, Reagovat
Dopadne to jako vždy, změní se územní plán, stavební firma zaplatí jakousi symbolickou pokutu / větší částku stejně už dala na stavebním dopředu do kapsy, neboť tam neví, že se staví- budova vidět na kilometry / a stavba se zlegalizuje. Holt takové je dodržování zákonů u nás. Ale jestli jsi chudý a stavíš načerno kůlnu, tak to ti ji zbouráme a budeš popotahován, zákony se musí dodržovat, ne??
FBI+CIA+URNA, 23.05.2019 15:17, Reagovat
Hlavně, že pan starosta má protiteroristickou jednotku ;-)
ANO - překvapeníobčan, 23.05.2019 08:38, Reagovat
To je ale překvapení, velebnosti. Takhle to nu nás v ANO firmě funguje!
 
 
Přečteno 6971x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí