')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Výsledky šetření uhynulého psa ve Dvoře Králové

Pitva prokázala, že ho srazil vlak

Redakce / 25.03.2019, Královédvorsko
V prosinci roku 2018 sociálními sítěmi na Královédvorsku, ale i mimo něj, otřásla zpráva o úmrtí psa, který byl nalezen bez známek života nedaleko svého domova. Policisté po provedení prvotních úkonů ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat a pracovali také s vyšetřovací verzí, že pes zemřel násilnou smrtí.
 

FOTOGALERIE - Ve Dvoře Králové v Sylvárově někdo zabil psa

Již v pondělí 17. prosince 2018 přijali policisté z obvodního oddělení ve Dvoře Králové nad Labem oznámení o úmrtí psa. Tehdy se na ně obrátil jeho majitel, který uvedl, že mu pes rasy Bullmastif utekl z oplocené zahrady u domu v neděli 16. prosince k večeru, když se měl podhrabat z oploceného pozemku. Po jeho útěku ho samozřejmě s manželkou hledali a využili k tomu také sociální sítě. Manželé nakonec svého psa našli až druhý den po jeho útěku v křoví nedaleko železniční trati s evidentně přeraženou páteří - patrně lopatou, která byla nedaleko. Proto byla na sociálních sítích sdílena výzva k dopadení pachatele

Do celého případu nyní vnesl jasno výsledek pitvy zvířete, kterou nechal na své náklady provést jeho majitel. Ze zprávy veterináře vyplývá jednoznačný závěr, že pes byl usmrcen projíždějícím vlakem a šlo tedy o nešťastnou událost. Tímto byla zcela vyloučena možnost, že psa někdo ubil a budiž to pro majitele alespoň malá útěcha, že nešlo o úmyslný násilný čin, jak se mohlo zprvu zdát. 

Šetření je tak v těchto dnech u konce a policejní inspektor případ odložil v souladu s trestním řádem.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz


 

Související články
Ve Dvoře Králové v Sylvárově někdo zabil psa a pohodil jej do křoví

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 5840x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí