')
Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

V pondělí 3. června 2019 začne rekonstrukce další křižovatky ve Dvoře Králové

Stavební práce včetně uzavírky začnou 3. června 2019 a potrvají do poloviny listopadu.

Redakce / 3.06.2019, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Již léta se občané ptají na rekonstrukci křižovatky Vrchlického a Nedbalovy ulice, která po odstranění rohového domu vypadala svoji průjezdností značně nepatřičně. Poté, co bylo rekonstruováno ve Dvoře Králové nábřeží, most Jana Palacha a křižovatka u Oční školy, tak přichází řada na křižovatku pod nemocnicí.
 

FOTOGALERIE - V pondělí 3. června 2019 začne rekonstrukce další křižovatky ve Dvoře Králové

Jak na webu města informoval Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem, záměrem je rekonstrukce křižovatky se změnou přednosti jízdy v místě křížení Vrchlického a Nedbalovy ulice. V rámci stavebních prací dojde také k obnově chodníků, vzniknou nové zatravněné plochy a nová místa pro přecházení. 

Pracím na křižovatce budou ještě předcházet přeložky inženýrských sítí. Nejprve byla provedena přeložka elektrického kabelu ČEZ, následovat bude obnova vodovodní a kanalizační infrastruktury, kterou provedou pracovníci MěVaK Dvůr Králové nad Labem. Tyto práce by měly trvat do konce srpna. Souběžně dojde také k přeložce a rekonstrukci středotlakého vedení plynovodu a přeložce telekomunikačního kabelu.

Podoba nové křižovatky

Velkou změnou pro místní bude změna v přednosti jízdy, kdy hlavní komunikace je navržená z Vrchlického ulice od centra města do Nedbalovy - tedy přes most. Napojení větve Vrchlického ulice ve směru od nemocnice bude provedeno kolmo se zamezením přímého průjezdu.


Objízdné trasy

Rekonstrukce si vyžádá dopravní omezení. Pro řidiče budou stanoveny objízdné trasy. Objízdná trasa povede Máchovou ulicí kolem ZŠ Podharť směrem k nemocnici - proto zde dojde k odstranění retardéru, který v blízkosti školy nutil řidiče dodržovat předepsanou rychlost.
Uzavírka se dotkne i místní autobusové dopravy. 

Změna obslužnosti autobusových zastávek

Bez obsluhy zůstane autobusová zastávka Nedbalova v obou směrech. Cestující od Vítězné či Trutnova budou vystupovat i nastupovat na zastávce Tyršova (u čerpací stanice). Naopak v Nerudově ulici bude zřízena zastávka v obou směrech a zastávka pro linku 2 městské dopravy bude přidána v ulici Sladkovského u čp. 544 ve směru do města. 

Výlukové jízdní řády dvorksé MHD:

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz 

Související články
Kruhový objezd u Oční školy a ulice Tyršova a Legionářská ve Dvoře Králové jsou opraveny a v provozu!
Obyvatelé části města "u oční školy" nebudou mít klid ani letos. Začíná rekonstrukce ulice Čelakovského.
Po Velikonocích bude uzavřen most Jana Palacha

 
Vaše komentáře
Křižovatka, 23.06.2019 12:42, Reagovat
Od 3.června je křižovatka k nemocnici uzavřená ale větší změny se zde neudály. Dělají a nedělají zde pracovníci vaku v počtu 2 lidí. Proč se musela křižovatka uzavřít když město nemá firmu která by to realizovala. Už se nedivím termínu dokončení.
Poděkováníobčan města, 29.05.2019 21:52, Reagovat
Jsem rád, že na nás myslí každoročními, celoletními objížďkami a omezeními. Děkuji.
 
 
Přečteno 4436x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí