')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Koncert pro lesní roh a varhany

Redakce / 8.08.2019
V sobotu 10. srpna 2019 od 17:00 hod. se v Husově sboru Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem rozezní lesní roh a místní varhany. Na nástroje zahrají Jakub Rojko a Miroslav Baklík. V jejich podání zazní osvědčené i méně známé skladby a lyrické melodie napříč staletími. Vstupné dobrovolné.
 
Program koncertu bude stylově Jakub Rojko a Miroslav Baklíkpestrý, posluchač se přenese od baroka až po současnost. Zazní skladby od tak významných hudebních skladatelů, jako jsou Johann Sebastian Bach, George Friedrich Händel či Antonio Vivaldi. Krom klasických skladatelů zazní i tvorba moderních autorů, jako např. známá Adiemus Karla Jenkinse. Skladba je určena pro sbor, zde zazní v úpravě pro varhany z pera Miroslava Baklíka.

Jakub Rojko a Miroslav Baklík jsou kolegové ze ZUŠ v Hostinném. Jejich spolupráce začala před dvěma lety. Pořádají koncerty k nejrůznějším příležitostem, např.  při oslavě „100. výročí od založení Československé republiky“ v Dolní Kalné. Vystoupili i na celorepublikové akci „Noc kostelů“ v děkanském kostele v Hostinném, kde rovněž hudebně doprovází liturgické obřady při významných církevních svátcích.


 

Související články
Varhany ve Dvoře Králové nad Labem
Prezentace nově pokřtěné knihy Varhany na Královédvorsku proběhne ve Dvoře Králové 9. června 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 171x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí