Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Koncert pro lesní roh a varhany

Redakce / 8.08.2019
V sobotu 10. srpna 2019 od 17:00 hod. se v Husově sboru Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem rozezní lesní roh a místní varhany. Na nástroje zahrají Jakub Rojko a Miroslav Baklík. V jejich podání zazní osvědčené i méně známé skladby a lyrické melodie napříč staletími. Vstupné dobrovolné.
 
Program koncertu bude stylově Jakub Rojko a Miroslav Baklíkpestrý, posluchač se přenese od baroka až po současnost. Zazní skladby od tak významných hudebních skladatelů, jako jsou Johann Sebastian Bach, George Friedrich Händel či Antonio Vivaldi. Krom klasických skladatelů zazní i tvorba moderních autorů, jako např. známá Adiemus Karla Jenkinse. Skladba je určena pro sbor, zde zazní v úpravě pro varhany z pera Miroslava Baklíka.

Jakub Rojko a Miroslav Baklík jsou kolegové ze ZUŠ v Hostinném. Jejich spolupráce začala před dvěma lety. Pořádají koncerty k nejrůznějším příležitostem, např.  při oslavě „100. výročí od založení Československé republiky“ v Dolní Kalné. Vystoupili i na celorepublikové akci „Noc kostelů“ v děkanském kostele v Hostinném, kde rovněž hudebně doprovází liturgické obřady při významných církevních svátcích.


 

Související články
Varhany ve Dvoře Králové nad Labem
Prezentace nově pokřtěné knihy Varhany na Královédvorsku proběhne ve Dvoře Králové 9. června 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 650x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí